Kőműves
Építőipar ágazat képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. A kőműves hozza létre az épületek alapjait, legfőbb szerkezeteit, boltíveket és boltozatokat, lépcsőket épít, valamint elvégzi a külső és belső vakolást. Keze nyomán lesz a tervből valóságos szerkezet. Ezt követően előkészíti az épület befejezéséhez szükséges egyéb építőipari burkolási, szerelési, asztalos és festési munkálatokat.
Ajánlott minden fiatal számára, aki vágyat érez arra, hogy maradandót alkosson, és ezért akár hajlandó fáradságos munkát végezni. Ajánljuk azoknak a fiataloknak, akik ezzel a munkával stabil megélhetést szeretnének biztosítani maguknak. Az építőipar és a kőműves szakma versenyképes lehetőség, hiszen építkezők és építkezések mindig is voltak és lesznek, kőművesekre mindig szükség lesz.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Ügyes mozgás, állóképesség, jó fizikum, jó szemmérték és térlátás, kézügyesség, csapatmunka. Hajlam az új innovatív technológiák megismerésére és elsajátítására.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- magabiztosan értelmezi a műszaki terveket;
- a kivitelezés során szükséges eszközöket készség szinten képes működtetni;
- az alkalmazott anyagok jellemzőit és a hozzájuk tartozó technológiai utasításokat ismeri és betartja;
- a kivitelezés során a kőműves brigád többi tagjával együtt dolgozik, ugyanakkor képes az önálló munkavégzésre is.
ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
A kőművesség az egyik legősibb szakma. A világ csodái közé tartoznak azok az építmények, amelyeket az emberi elme tervezett és az emberi kéz alkotott. Az építészek által megálmodott rendkívüli szépségű középületeket, emlékműveket vagy lakóházakat nagyrészt a kőművesek építik meg. Minden épület építésénél dolgozik kőműves. Ő végzi az alapozást, a falazást, a fal burkolását, vakolását. Munkájának minősége különösen fontos, hiszen ő készíti el az épület vázát, amit aztán a többiek „felöltöztetnek.” Munkája rendkívül keresett a munkaerőpiacon